Geri Dön

Taşınırken yapılması gerekenler, resmi işlemler, ritüeller, nakliye aşamaları, paketleme, taşıma ve taşınma süreci hakkında bilgiler.

Taşınırken Yapılması Gerekenler
Taşınırken Yapılması Gerekenler

Ev taşıma işlemi insanların hayatında en az bir defa yaşamış olduğu son derece zor bir süreçtir. Özellikle ev eşyaları yeni olan ve çok miktarda eşyası bulunan kişiler için taşınma süreci oldukça zor bir dönemdir. Eşyaların sorunsuz bir şekilde taşınabilmesi için kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım önemli noktalar bulunmaktadır.

Taşınırken yapılması gerekenler arasında paketlemeden araç seçimine kadar her detay önemlidir. Belli başlı taşınma tekniklerine öğrendiğiniz zaman son derece kolay bir şekilde evinize taşıma imkânı bulabilirsiniz. Ancak bu süreçte dikkat etmeniz gereken konu, eşyalarınızın taşınırken zarar görmeyecek şekilde paketlenmesi ve araçlara yüklenmesidir.

Evden eve nakliyat hizmeti alan kişiler genellikle paketleme işlemlerini bu firmalara yaptırmaktadır. Eşyalarınızın taşınmasında paketleme işlemi büyük önem taşımaktadır. Her eşyanın sarılması ve deformasyonlardan korunması taşınma maliyetlerini en aza indiren unsurlardan biridir. Profesyonel olarak destek aldığınızda bu tarz konularla her zaman için profesyoneller yakından ilgilenmektedir.

Taşınırken Yapılması Gereken Resmi İşlemler;

Taşınırken yapılması gereken resmi işlemler kişilerin dikkat etmesi gereken konular arasındadır. Öncelikle taşınmak istediğiniz evi satın alıyorsanız veya kira alıyorsanız satın alma sözleşmenizi ya da kiralama sözleşmenizin yapılmış olmasından emin olmalısınız. Bununla birlikte faturaların üzerinize geçirilmesine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir diğer önemli konu ise eğer evden eve nakliyat hizmeti alıyorsanız taşınma sözleşmesi yapmış olmanız büyük bir önem taşımaktadır. Ev eşyalarınızın kusursuz bir şekilde taşınabilmesi için mutlaka profesyonellerden destek almanız gereklidir. Profesyonel olarak hizmet veren evden eve nakliyat firmaları sizler için en güvenli taşıma yöntemleri kullanmaktadır.

Bununla birlikte resmi işlemler çerçevesinde bir taşınma sözleşmesi yaparak taşınma sırasında verecekleri her hizmetin maddeler şeklinde bu sözleşmede yer almasını sağlamaktadırlar. Bir diğer önemli konu ise taşınma sigortasıdır. Eşyalarınızın düzenli bir şekilde taşınabilmesi ve sorunlardan uzak tutulması için sigorta önemli bir noktadır.

Yeni Eve Taşınırken Yapılması Gerekenler;

Yeni eve taşınırken yapılması gerekenler arasında öncelikle evin temizletilmesi bulunmaktadır. Evinizi kendiniz temizleyebileceğiniz gibi bir temizlik firmasına da bu işi bırakabilirsiniz. Eşyalar gelmeden evin temizlenmesi daha sonra temizlik işlemlerini daha kolay bir hale getirmektedir. Aynı zamanda yeni bir eve taşınırken mutlaka gerekli tüm tamir atlarınızın eşyalarınız gelmeden yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz.

Doğalgaz tesisatı döşenecekse ya da mutfak dolaplarınızı değiştireceksiniz taşınmadan önce bu işlemleri yaptırmanın sonrasında rahat etmenizi sağlayacaktır. Bir diğer önemli konu ise taşınmadan önce faturaları üzerinize almak ve taşınma sırasında oluşabilecek masrafları önceden belirlemeniz gereklidir. Yeni bir eve taşınmak son derece zor bir süreçtir.

Yeni Eve Taşınırken Yapılması Gereken Ritüeller;

Yeni eve taşınırken yapılması gereken ritüeller kişilerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Kişiler klasik olarak yeni bir eve taşınırken eşyalarını yenilemek isteyebilirler. Yeni eşyalarla yeni eve taşınmanın uğur getireceğine inanan kişiler bulunmaktadır. Evinize taşınırken mutlaka bir nazar boncuğu takabilir ve evinizin nazardan korunmasını sağlayabilirsiniz.

Bu süreçte insanların birçok farklı inanç sistemi bulunmaktadır. Bu süreçte eşyalarınızın düzenli bir şekilde taşınabilmesi için en yeni firmalardan taşınma desteği almanız gerekebilir.

Taşınırken Unutulmaması Gerekenler;

Yeni bir eve taşınmak İnsanların hayatında oldukça farklı bir dönemin başlamasına olanak tanımaktadır. Eşyalarınızın yeni veya eski olması bu süreçte çok önemli değildir. Sıfır eve taşınırken genellikle yeni eşya alan insanlar hayatlarında yeni bir döneme merhaba demek isteyen kişilerdir. Bu süreçte eşyaların yıpranmaması için mutlaka kaliteli bir paketleme hizmeti almanız gereklidir.

Bununla birlikte eşyalarınızın olması gereken yerlere taşınmasına dikkat edilmelidir. Yatak odasının eşyalarının salona bırakılması veya salon eşyalarının oturma odasına bırakılması taşınma sonrasında çok büyük bir iş yükü doğurmaktadır. Bu nedenle eşyaların taşınabilmesi için çok titiz bir şekilde davranmanız gerekmektedir. Aynı zamanda yeni eviniz ufak tefek tamiratları varsa bunların da önceden yapılmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yıllardır Oturulan Eve Taşınmak;

Yıllardır oturulan eve taşınmak bazen iyi bazen de insanı yoracak sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Öncelikle daha oturmuş bir evin birçok eksiği önceden giderilmiş olmaktadır. Bu evlerin genellikle kanalizasyon sorunu yoktur ya da evin içerisinde insanın ihtiyacı olabilecek her şey önceden temin edilmiştir. Dolaplar ya da balkon demirleri gibi birçok gereksinim duyulan şeyler evde önceden oturan kişiler tarafından yaptırılmış olmaktadır.

Ancak bununla birlikte bazen insanlar evleri emiz bir şekilde kullanmaya bilirler. Bu nedenle daha önce oturmuş olan bir ev satın almak ya da kiralamak İnsanların bu evlerde bir takım tadilatlar yaptırmasını gerekli hale getirmektedir. Tadilat işlemlerini tamamlayarak daha önceden oturmuş bir evi daha işlevsel hale getirebilirsiniz.

Aynı zamanda eski evlerin genellikle çok sıkışık mahallelerde olması taşınma işlemlerini zor bir hale getirebilir. Fazla mahalle arasında olan bir eve taşınabilmek için kişiler asansör desteği alamaya bilmektedir. Bu nedenle de eski bir binaya taşınmak kişiler açısından bir takım sorunları beraberinde getirmektedir

Taşınırken Yapılması Gerekenler içeriğine puan verin.
Vereceğiniz puanlama ile içeriğin daha yararlı olmasını sağlamak
için geliştirmeler yapmaktayız.
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan


Adınız veya takma adınız.

Geçerli e-posta adresiniz.

Örnek: https:// veya https://www
doğrulama kodu Yenile

içerik başlıklar+-
konuş
İÇERİK PUANI
0 puan1 puan2 puan3 puanpuanlama
4,5
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan Çok iyi
75%0%
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puanİyi
0%0%
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puanOrta seviye
25%0%
11111Yetersiz
0%0%
11111Çok yetersiz
0%0%
bülten

Kampanya ve yeniliklerden haberdan olmak için, e-bültene kayıt olun.

sosyal medya
Sosyal Medya

Sosyal medya da bizi takip edin!

linkedinpinterestinstagram